Jdi na obsah Jdi na menu
 


o hře

World of Tanks (zkráceně WoT či W. o. T, česky Svět tanků) je hra žánru action mmo vyvíjená běloruskou firmou Wargaming.net, ve které hráč hraje z pohledu třetí osoby či řidiče a střelce tanku. K dispozici jsou vozidla a prototypy převážně z období druhé světové války a začátku studené války . Hraje zde více než 8,5 milionů hráčů. Tato hra v říjnu 2013 vyhrála celosvětovou soutěž "Golden Joystick".

 

Wargaming.net provozuje 6 herních serverů podle geografického umístění: ruský (spuštěn jako první, 8 clusterů), evropský (2 clustery, funguje i pro severní a západní Afriku), severoamerický (2 clustery), čínský (2 clustery), korejský a vietnamský. Hra funguje na modelu free-to-play, samotné hraní je zdarma, ale lze za peníze koupit prémiový účet (zvyšující výnosy z každé bitvy), speciální prémiové tanky, kvalitnější náboje, kamufláž aj. Po registraci dostává hráč zdarma sérii základních tanků a je mu umožněno vyjet se zvoleným do bitvy. Bitva je (typicky) souboj 15 proti 15 tanků, na jejímž konci je vyhodnocena účast každého na bitvě a je odměněna patřičným obnosem kreditů (herní měna) a zkušeností. Tyto kredity pak hráč může investovat do nových tanků, na které ovšem musí mít dostatek zkušeností, nebo na nákup munice, vybavení tanků aj.

Hratelných tanků za sedm národů (Sovětský svaz, nacistické Německo, Spojené státy americké, Francie, Čína, Británie a Japonsko) je připraveno více než 270 (a nabídka neustále roste), ale přístup k nim je omezen přes kariérní postup. Tanky jsou rozděleny jak podle národů, tak podle charakteristiky (lehký tank, střední tank, těžký tank, stíhač tanků, artilerie) tvořící vývojovou větev, kterou hráč může za získané zkušenosti postupně odemykat. Většina tanků má různé druhy děl, pásů, radií či motorů, které je rovněž možné za zkušenosti získávat a zároveň namontovat. Většina tanků tier 10 je však od počátku elitních.

 

 

Bitvy probíhají na více jak dvaceti různých mapách, které připomínají skutečné scenérie, ale i místa bitev, např. prochorovka. Cílem každé bitvy je vyhrát, to lze docílit buďto zničením všech nepřátelských tanků, nebo obsazením obsazovacího bodu v nepřátelské základně. Verze 0.7.4 přinesla dva nové herní módy: Assault a Encounter. V módu Assault (útok) kde jedna strana dobývá druhou, které stačí se pouze bránit. V módu Encounter (střetnutí) obě strany soupeří o jeden bod na mapě. Tyto módy jsou aktivovány pro různé mapy podle jejich charakteristiky a hráči se na ně dostávají náhodně. Ovšem tyto mody map se dají vypnout.

 

 

Hra obsahuje 6 rozdílných typů bitev.

  • Náhodné bitvy
  • Bitvy ve 2 - 3členné četě v Náhodných bitvách
  • Týmové bitvy
  • Bitvy Rot
  • Speciální bitvy
  • Bitvy Opevnění
  • Historické bitvy (byly brzy po vydání odebrány kvůli špatnému vyvážení a vrátí se přepracované až v roce 2015)

V náhodných bitvách proti sobě stojí 15 hráčů na každé straně, tento typ bitvy je nejhranější, umožňuje až 3 hráčům vstoupit do jedné samé bitvy pomocí Čety. V týmových bitvách proti sobě stojí 5 až 7 tanků na každé straně, maximálně však tier VIII x 5. Historické bitvy jsou posledním přidaným typem (V patchi 9.0). Utkávají se zde pouze tanky, které opravdu bojovaly za Druhé světové války, prozatím se historických bitev mohou účastnit pouze Sovětské, Německé a Americké tanky.

Speciální bitvy jsou určeny pro zkušenější hráče a jsou pouze tyto 3 typy: Klanové války (CW) o provincii, nebo ochrana Klanového opevnění), Turnaje (např. Fun Cap) a jsou pro samostatně sestavené týmy. 3. typem Speciálních bitev jsou Utkání (neboli Šampionáty), určené pro setkání profesionálních WoTkařů a jsou o velké množství zlaťáků či o faktické peníze. Šampionáty a Turnaje pořádá Wargaming, CW pořádá klan, v němž je hráč. CW může WG pouze pozastavit a vytvořit předem oznamovanou 2. mapu kvůli zvláštní WoT akci či Tažení klanových válek (např. 3. tažení - Svět v plamenech).

Od roku 2014 se ve WoT nacházejí v garážích jednou za čas Speciální provizorní tanky kvůli zvláštním akcím (např. Dělostřelectvo moždíř tier 1 - Karl jako upozornění na Update 9.0 - zlepšení grafiky či od poloviny června 2014 T - 62 A Sport díky mistrovství světa ve fotbale) včetně zvláštních vlastních map. Ve verzi 9.3 přibyl závodní smód, ve kterém hráči dostali upravenou verzi tanku CHaffee, tzv. M24 Supersport. Jezdilo se na závodní trati vytvořené z mapy Přístav, bitvy byly 3 vs. 3, vyhrál tým, který jako první obsadil základnu, nebo zničil nepřátelská vozidla. Po další aktualizaci zmizel mód i tank, zůstala jen posádka

 

Hra zaznamenává úspěchy každého hráče ve formě statistik, např. počet odehraných her, počet zničených nepřátelských vozidel nebo přesnost střelby. Za mimořádně úspěšnou bitvu může být hráč odměněn medailí, např. Top Gun (Válečník) za 6 a více zničených tanků v průběhu bitvy nebo Invader (Útočník), pokud je hráč schopen sám obsadit alespoň 80 % obsazovacího bodu. Za mimořádně úspěšné bitvy může být hráč oceněn medailí nesoucí jméno skutečných tankových es druhé světové války.

 

 

Tanky jsou ve World of Tanks rozděleny podle tříd (anglicky tier, často chybně označováno jako level), každý tank je něčím specifický a má určitou roli. Sovětské tanky jsou celkem rychlé a dobře opancéřované, ale jejich děla se vyznačují malou přesností. Německé tanky jsou naopak silně opancéřované a přesné, ale jsou pomalejší. Americké a britské tanky jsou kompromisem, vyznačují se především vyšší rychlostí střelby. Francouzské tanky jsou menší, s minimem pancéřování, ale jejich děla mají nabíjecí automat, tzv. "zásobník" umožňující vystřelit opakovaně v krátkém sledu. Čínské tanky jsou ve většině parametrů podobné ruským, a nakonec japonské tanky vynikají silnými děly, slabým pancířem a průměrnou pohyblivostí. Plánuje se přidání pomocné techniky.

 

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

VeronikaSkig Out

(VeronikaSkig, 8. 7. 2021 9:36)

Error 523 origin is unreachable<>url]

Создаю копии сайтов от 500 рублей за лендинг

(Neoogok, 17. 10. 2019 23:53)

Здесь вы можете заказать копию любого сайта под ключ, недорого и качественно, при этом не тратя свое время на различные программы и фриланс-сервисы.

Клонированию подлежат сайты как на конструкторах, так и на движках:
- Tilda (Тильда)
- Wix (Викс)
- Joomla (Джумла)
- Wordpress (Вордпресс)
- Bitrix (Битрикс)
и т.д.
телефон 8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp
Копируются не только одностраничные сайты на подобии Landing Page, но и многостраничные. Создается полная копия сайта и настраиваются формы для отправки заявок и сообщений. Кроме того, подключается админка (админ панель), позволяющая редактировать код сайта, изменять текст, загружать изображения и документы.

Здесь вы получите весь комплекс услуг по копированию, разработке и продвижению сайта в Яндексе и Google.

Хотите узнать сколько стоит сделать копию сайта?
напишите нам
8-996-725-20-75 звоните пишите viber watsapp